Klasyczne meble włoskie, zanikająca część rynku – czy aby na pewno?

Klasyczne meble włoskie, zanikająca część rynku – czy aby na pewno?

Obserwując sklepy internetowe, showroomy i inne “concept shopy”, nie można oprzeć się wrażeniu że obecnie niemal cały rynek wypełniony jest “minimalistycznymi meblami nowoczesnymi”. Jest to styl, który dla bardzo wielu osób jest idealny, co jednak jeżeli nie koniecznie jest to moda, która nam odpowiada, co możemy zrobić, jeżeli cenimy sobie wnętrza trochę bardziej bogate, a kolor szary nie jest naszym ulubionym. Co jeżeli lubimy drewno, a stary kredens naszej babci jest jednym z naszych ulubionych mebli. Niestety w takim przypadku, podczas urządzania wnętrz, będziemy mieli zadanie trochę bardziej utrudnione – ponieważ takie meble trochę trudniej znaleźć na rynku (zwłaszcza jeżeli szukamy włoskich mebli luksusowych, które będą zdecydowanie większą inwestycją). Jednak jeżeli przyjrzymy się bliżej meblom, jakie w swojej ofercie posiadają włoscy producenci mebli klasycznych – nie powinniśmy mieć większego problemu z dobraniem odpowiednich elementów, które urządzą nasze wnętrza. Prawdziwy problem zaczyna się dopiero w momencie w którym chcemy ofertę takich mebli przejrzeć w internecie, ponieważ sklepy internetowe nie posiadają w swojej ofercie zbyt wielu mebli w tej stylistyce. Inaczej sprawa wygląda w eclectic.pl, ponieważ my (jak sama nazwa wskazuje), nie boimy się mieszać stylów. Jesteśmy zdania że skrajny minimalizm jest obecnie w odwrocie – i zachęcamy naszych klientów, do przełamywania go poprzez mieszanie z innymi stylami. Poniżej przedstawimy kilku producentów, naszym zdaniem wartych uwagi. Nasze rekomendacje opieramy nie tylko na stylistyce oferty danej fabryki, ale również na podstawie wieloletniej współpracy z tymi firmami. Współpraca ta pozwoliła nam na włączenie do naszej oferty wyłacznie tych producentów, którzy na przestrzeni lat wyrobili sobie markę i renomę, która poparta została zadowoleniem naszych klientów.

Cantiero

Pierwszym producentem, którego z pełną odpowiedzialnością możemy polecić, to Cantiero. Ta pochodząca z okolic Verony fabryka, założona w 1949 roku przez Severino Cantiero specjalizuje się w wytwarzaniu mebli klasycznych z drewna najwyższej jakości. Dosyć szybko, warsztat w którym zatrudnieni zostali najlepsi z najlepszych stolarzy, przekształcił sie w manufakturę produkującą meble najwyższej jakości. Od 1982 roku, Remo Cantiero i jego zespół, przeszli długą drogę od niewielkiego warsztatu, do momentu w którym to właśnie Cantiero uznawane jest za jedną z najlepszych włoskich fabryk, produkujących meble klasyczne, które z czasem stały się niedoścignionym wzorcem dla wielu innych fabryk. Co szczególnie zwraca uwagę podczas pracy z Cantiero, to niezwykłe… “ ciepło”, które czuć od każdego pracownika tej firmy. Z pewnością Cantiero to perła włoskiego rzemiosła, która przetrwa wszystkie mody i kryzysy, dzięki jakości, kunsztowi i przykładaniu uwagi do najmniejszych detali każdego mebla.

Stoły klasyczne luksusowe

Stella Del Mobile

Drugim producentem, którego meble podobnie jak meble Cantiero zasługują na miano najwyższej jakości rzemiosła, jest Stella Del Mobile. Jak sama nazwa wskazuje, fabryka ta jest i od dawna była “ Gwiazdą meblarstwa włoskiego”. W niezwykle bogatej ofercie, na szczególną uwagę zasługują naszym zdaniem meble z drewna giętego. Bufety takie jak CO.26 lub CO.29 są doskonałym przykładem tego, co potrafi Stella Del Mobile. Warto równiez zwrócić uwagę na ilość dostępnych wykończeń, które nie jednego architekta mogą przyprawić o zawrót głowy (bo jak tu wybrać odpowiedni odcień czerwonego, jeżeli do wyboru mamy ich ponad 10 :). W ofercie stelli, znajdują się niemal wszystkie meble, jakie będą nam potrzebne do urządzenia wnętrza w stylu prawdziwie włoskim.

 

cdn…

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *