Meble luksusowe

Meble luksusowe, to kategoria, która rządzi się własnymi prawami. Z jednej strony, wybierając meble luksusowe do swojego domu, myślimy o marce – często jesteśmy przekonani że rozpoznawalna marka, jest tożsama z jakością. To przeświadczenie jest jednak często błędne. Wiele lat obecności na rynku mebli luksusowych, pozwoliło mi na pewną obserwację, mianowicie firmy o ugruntowanej pozycji z niezwykle znaną marką – nie starają się już tak bardzo, jak robią to firmy, które może posiadają nawet więcej doświadczenia, ale z różnych powodów nie wypracowały sobie odpowiedniej marketingowej otoczki, która powoduje że gdy myślimy “meble luksusowe” – to są one pierwszymi, które przychodzą nam na myśl.

Luksusowy włoski fotel oyster Capital Collection

Meble luksusowe firmy Capital Collection

Zastanówmy się jednak, jaka może być przyczyna tego że firmy, które posiadają bardzo silną markę – nie starają się tak usilnie przekonać klientów do siebie bardzo wysoką jakością. Jednym z powodów, takiego stanu rzeczy, może być fakt – że marki te, dzięki pozycji marketingowej, pozyskają klienta bez względu na jakość (zaznaczę tu że nie uważam aby firmy te, produkowały meble złej jakości, bo nie o to tu chodzi – ich meble są bardzo poprawne, jednak według mnie brakuje im ostatniego szlifu, który częściowo rekompensowany jest świadomością posiadania mebla, od znanego producenta). Po przeciwnej stronie, stoją firmy, które produkują meble luksusowe, jednak zamiast na marketing, wolą wydać dodatkowe pieniądze na zastosowanie lepszych materiałów, bądź ulepszenie procesu produkcji. Taka strategia wymaga większego poświęcenia i owocuje w dłuższej perspektywie czasu, jednak mimo wszystko jest doskonałym wyborem, ponieważ po czasie okazuje się że jest ona zdecydowanie lepszą strategią marketingową, niż milionowe wydatki na reklamy czy to w magazynach wnętrzarskich, czy w np.telewizji. Dzieje się tak, ponieważ przyjęcie takiej strategi, owocuje i zwraca się wielokrotnie w postaci marketingu rekomendacji – i to tego prawdziwego, a nie sztucznie generowanego przez agencje reklamowe. Zwrócić trzeba bowiem uwagę że grono odbiorców i nabywców dóbr luksusowych jest niewielkie, wąskie i dosyć odporne na marketing bezpośredni. Osoby, które są w stanie pozwolić sobie na zakup luksusowej kanapy za 40 000 pln, często sami zajmują się w swojej działalności jakąś formą marketingu i nie dają się nabierać na “sztuczki reklamowe”. Jednak, jeżeli jesteśmy w stanie stworzyć za pomocą jakości markę, którą ludzie będą sobie polecać – nie powinniśmy mieć problemów ze znalezieniem na nią klientów. Dodatkowo, często “perełkami” na rynku meblowym są firmy prowadzone od pokoleń. Obecnie często zarządzane są one jeszcze przez “poprzednie pokolenie”, które nie jest zbyt świadome tego czym są adwordsy, marketing szeptany czy generalnie reklama w internecie. Ten stan rzeczy ulega zmianie, wraz z przejmowaniem tych rodzinnych firm przez kolejne pokolenia, które są zdecydowanie bardziej świadome tego że bez odpowiedniego marketingu nie są w stanie dotrzeć do odpowiednio szerokiej grupy klientów. 

Na co zwracać uwagę kupując meble luksusowe.

Decydując się na zakup luksusowej kanapy, bądź luksusowego łóżka, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka elementów. Po pierwsze:

  • styl – ten wybór nie powinien stanowić problemu, ponieważ zazwyczaj mamy w głowie koncepcję tego jak nasze wnętrza powinny wyglądać, i na podstawie tego, jesteśmy w stanie stwierdzić czy szukamy mebli w stylu glamour, mebli luksusowych czy mebli klasycznych. Jeżeli natomiast, nasze preferencje nie są dokładnie określone, a w głowie mamy tylko zarys – bez wątpienia powinniśmy poprosić naszego architekta, aby przedstawił nam kilka koncepcji urządzenia naszego wnętrza. Decydując się na zakup tego typu mebli oraz często wydatek nie małych pieniędzy – nie powinniśmy oszczędzać na wizualizacjach. Oczywiście nie ma sensu wydawać pieniędzy na 6 wersji wizualizacji (chyba że budżet kompletnie nie gra roli). Powinniśmy skupić się na jak najlepszym zobrazowaniu naszemu projektantowi naszych wyobrażeń, co do tego jak nasze wnętrza powinny wyglądać. Aby to zrobić, prawdopodobnie będziemy musieli spędzić sporo czasu, na przeszukiwaniu Internetu i wertowaniu magazynów wnętrzarskich, jednak jest to jedyna (i całkiem miła) metoda na wypracowanie swojego stylu. Jednym z najlepszych miejsc w Internecie, które może nam posłużyć do znalezienia inspiracji, jest www.pinterest.com . Na tej platformie, poza szukaniem inspiracji, możemy również magazynować wszystkie nasze znaleziska z Internetu, w jednym miejscu. Co ważne, jest to jedno z niewielu miejsc w internecie, gdzie faktycznie możemy znaleźć bardzo dużą ilość inspiracji z meblami luksusowymi, wystarczy że wpiszemy w wyszukiwarkę hasło “meble luksusowe” lub np. “luksusowe sypialnie” i otrzymamy niekończącą się “ścianę” inspiracji . 
  • historia firmy – często jest to pomijany aspekt, który nie jest brany pod uwagę przy zakupie mebli luksusowych – jednak z doświadczenia wiemy że historia danej fabryki odgrywa istotną rolę w stwierdzeniu czy jest to faktycznie manufaktura produkująca “perełki”, czy może fabryka – która produkuje meble na skalę masową i ciężko będzie się w meblach przez nią produkowanych doszukać niczego więcej niż poprawności.
  • materiały – warto zwrócić uwagę z czego są produkowane meble.
meble luksusowe

Włoskie stoły i krzesła klasyczne marki Cantiero

  • Posługując się przykładem klasycznych mebli włoskich, powinniśmy wiedzieć czy kupowany mebel pokryty jest wyłącznie cienkim fornirem niskiej jakości, a intarsja jest nakładana komputerowo przez maszynę, czy końcowy wygląd mebla jest wynikiem działalności rzemieślnika, który każdy mebel traktuje inaczej i wkłada w niego całą swoją wiedzę, zdobytą na przestrzeni wielu lat.
  • może to będzie kontrowersyjne stwierdzenie, ale kupując luksusowe meble włoskie, powinniśmy wiedzieć z jakiego regionu jest dana fabryka. Nie każdy może wiedzieć, ale Włochy mają regiony, które specjalizują się w wytwarzaniu konkretnych mebli i tak np. krzesła produkowane są najczęściej w okolicach Udine. To właśnie tam znajdują się największe fabryki krzeseł. Nie znaczy to że krzesła produkowane w innych rejonach są złej jakości, jednak kupując luksusowe krzesła drewniane właśnie z okolic Udine, mamy niemal 100% pewność że będą to krzesła najwyższej jakości. Niestety w eclectic.pl, nie jesteśmy też fanami mebli produkowanych na południu Włoch. I niestety nie są to uprzedzenia bez podstaw, ale oparte na doświadczeniu.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą mebli luksusowych firmy Capital Collection w eclectic.pl:

https://eclectic.pl/capitalcollection/

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *